Skip to content

1020 Clairmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2008

Last Sale Date
Aug 5, 1988

Property Information

Block947
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class18
Description3SF-O 2762
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,762
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$351,000
51%
Improvement Value:$336,900
49%
Total Assessment$687,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,431+7.0%
2024$16,296+6.5%
2023$15,306+3.3%
2022$14,817+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4689, Page 761