Skip to content

879 Railroad DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 18, 2020

Property Information

Block126
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16.5
Description1.5S-AL-F-22314
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage2,314
Acreage1.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,500
41%
Improvement Value:$157,700
59%
Total Assessment$265,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,985+4.3%
2024$7,654+5.9%
2023$7,224+1.3%
2022$7,129+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 5669, Page 670

Property Built

Built

Year Built: 1987