Skip to content

809 Railroad DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1992

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 6, 2025

Property Information

Block190
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16
Description1S-W-R-2AG 1992
Dwellings1
ZoningR75A
Sq Footage1,992
Acreage0.62

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$92,800
36%
Improvement Value:$165,400
64%
Total Assessment$258,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,774+4.3%
2024$7,452+5.9%
2023$7,033+1.3%
2022$6,940+4.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$310,000
DeedBook 11454, Page 1737

Property Sale

Sale
$193,000
DeedBook 10377, Page 304

Property Built

Built

Year Built: 1992