Skip to content

32 Deer Run RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Price
$259,900
Last Sale Date
Jan 24, 2019

Property Information

Block188
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,714
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,300
31%
Improvement Value:$155,500
69%
Total Assessment$225,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,799+4.3%
2024$6,517+5.9%
2023$6,151+5.8%
2022$5,814+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$259,900

From:

To:

Sq Ft1,714DeedBook 17377, Page 1147Recorded2/6/2019

Property Built

Built

Year Built: 1974