Skip to content

50 Mayflower DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1981

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Oct 30, 2020

Property Information

Block290
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page4901

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1244
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,244
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,300
47%
Improvement Value:$92,100
53%
Total Assessment$172,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,108+4.4%
2024$4,894+5.7%
2023$4,629+1.3%
2022$4,569+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
Sq Ft1,244DeedBook 18159, Page 1424Recorded11/19/2020

Property Sale

Sale
$213,500
DeedBook 14433, Page 1306

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 11975, Page 1525

Property Built

Built

Year Built: 1981