Skip to content

29 Oak LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1971

Last Sale Date
Mar 6, 2017

Property Information

Block290
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2UG2628
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,628
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,600
30%
Improvement Value:$164,500
70%
Total Assessment$236,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,996+4.4%
2024$6,703+5.7%
2023$6,339+1.3%
2022$6,257+67.6%
Property History

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 16675, Page 803

Property Built

Built

Year Built: 1971