Skip to content

150 Oak LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 10, 2001

Property Information

Block292
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R 1704
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,400
44%
Improvement Value:$110,100
56%
Total Assessment$196,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,822+4.4%
2024$5,579+5.7%
2023$5,276+1.3%
2022$5,207+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$48,800
DeedBook 5469, Page 828

Property Built

Built

Year Built: 1989