Skip to content

250 Radio RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 29, 2004

Property Information

Block292
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R 1502
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage1,502
Acreage2.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,500
59%
Improvement Value:$51,100
41%
Total Assessment$124,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,692+4.4%
2024$3,537+5.7%
2023$3,346+1.3%
2022$3,302+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952