Skip to content

3 Jolly Roger WayWaretown, NJ 08758

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 2006

Property Information

Block151
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17.5
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-SC
Sq Footage2,103
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$345,000
48%
Improvement Value:$373,800
52%
Total Assessment$718,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,597+18.9%
2024$8,910+9.0%
2023$8,176+1.4%
2022$8,066+2.0%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$127,500
DeedBook 5342, Page 216

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4945, Page 126