Skip to content

96 Ocean AvenueWaretown, NJ 08758

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$54,000
Last Sale Date
Jan 9, 2026

Property Information

Block184
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-BH
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$53,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$803+21.7%
2024$660+8.7%
2023$607+1.3%
2022$599+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 20257, Page 783Recorded1/14/2026