Skip to content

104 Harborage PlaceBarnegat, NJ 08005

Built 1972

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2025

Property Information

Block272
Lot464
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR-PB
Sq Footage2,196
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$445,000
62%
Improvement Value:$277,800
38%
Total Assessment$722,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,907-3.4%
2024$11,287+8.7%
2023$10,384+1.3%
2022$10,248+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$169,000
DeedBook 5351, Page 329

Property Built

Built

Year Built: 1972