Skip to content

204 N Success RdNew Egypt, NJ 08533

Built 1991

Last Sale Date
Nov 29, 1988

Property Information

Block43
Lot51
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityPlumsted Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class18
Description2890
Dwellings1
ZoningRA2
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,000
28%
Improvement Value:$300,400
72%
Total Assessment$419,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,048+7.2%
2024$12,175+8.6%
2023$11,211+2.4%
2022$10,951+3.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4753, Page 568