Skip to content

411 E Millstream RdCream Ridge, NJ 08514

Built 1958

Last Sale Date
Aug 31, 2023

Property Information

Block60
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityPlumsted Twp
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR40
Sq Footage1,320
Acreage1.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$129,200
54%
Improvement Value:$111,200
46%
Total Assessment$240,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,479+7.2%
2024$6,979+8.6%
2023$6,426+2.4%
2022$6,277+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958