Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Lamson Road N/S(Block 124 Lot 101)West Creek, NJ 08092
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 17, 2025
Property Information
Block124
Lot101
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page99
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage---
Acreage4
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$30,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $745 | +1.0% |
| 2024 | $738 | +5.9% |
| 2023 | $697 | -0.1% |
| 2022 | $698 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.