Skip to content

720 South Main StreetWest Creek, NJ 08092

Last Sale Date
Nov 14, 2024

Property Information

Block124
Lot87
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page100

Building Details

Building Class10
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningLB
Sq Footage1,442
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,200
26%
Improvement Value:$219,700
74%
Total Assessment$294,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,322+1.0%
2024$7,252+5.9%
2023$6,848-0.1%
2022$6,856+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0