Skip to content

757 Cedar Run Dock RoadWest Creek, NJ 08092

Last Sale Date
Feb 13, 2026

Property Information

Block133
Lot102
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page160

Building Details

Building Class---
DescriptionBULKHEAD
Dwellings1
ZoningRMC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,300
73%
Improvement Value:$7,400
27%
Total Assessment$27,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$688+1.0%
2024$681+5.9%
2023$643-0.1%
2022$644+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 5007, Page 190

Property Sale

Sale
$8,000
DeedBook 4347, Page 170