Skip to content

867 Cedar Run Dock RoadWest Creek, NJ 08092

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 5, 2020

Property Information

Block133
Lot126
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page160

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRMC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$313+1.0%
2024$310+5.9%
2023$293-0.1%
2022$293+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$30,400

From:

To:

DeedBook 15650, Page 182Recorded9/27/2013

Also conveyed in this deed

1 parcel