Skip to content

675 Cedar Run Dock RoadWest Creek, NJ 08092

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 6, 1998

Property Information

Block133
Lot80
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page160

Building Details

Building Class---
DescriptionBULKHEAD
Dwellings1
ZoningRMC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,400
36%
Improvement Value:$4,200
64%
Total Assessment$6,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$164+1.1%
2024$162+5.9%
2023$153-0.1%
2022$153+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,000
DeedBook 4965, Page 487

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook 4193, Page 414