Skip to content

683 Cedar Run Dock RoadWest Creek, NJ 08092

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Oct 24, 2003

Property Information

Block133
Lot82
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page160

Building Details

Building Class---
DescriptionBLKD/DOCK
Dwellings1
ZoningRMC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,500
63%
Improvement Value:$6,100
37%
Total Assessment$16,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$412+0.9%
2024$408+5.9%
2023$385-0.1%
2022$386+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 11763, Page 1096

Property Sale

Sale
$3,500
DeedBook 4374, Page 317