Skip to content

351 Pfeiffer AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 1965

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Sep 30, 2004

Property Information

Block142
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page91

Building Details

Building Class17
Description1.5SF3G
Dwellings1
ZoningRA
Sq Footage1,120
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,500
35%
Improvement Value:$107,900
65%
Total Assessment$166,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,132+1.0%
2024$4,092+5.9%
2023$3,864-0.1%
2022$3,869+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 12293, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1965