Skip to content

13 South Union StreetManahawkin, NJ 08050

Built 1962

Last Sale Date
Mar 1, 2010

Property Information

Block145
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage900
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,200
47%
Improvement Value:$70,600
53%
Total Assessment$133,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,072+1.0%
2024$3,040+6.4%
2023$2,857-0.1%
2022$2,861+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962