Skip to content

384 Morris BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 1968

Last Sale Price
$138,500
Last Sale Date
Feb 26, 1999

Property Information

Block159
Lot535
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,484
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
62%
Improvement Value:$133,100
38%
Total Assessment$347,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,386+1.0%
2024$8,302+6.1%
2023$7,826-0.1%
2022$7,836+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$138,500
DeedBook 5670, Page 340

Property Built

Built

Year Built: 1968