Skip to content

263 Morris BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2022

Property Information

Block161
Lot333
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class16
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage3,016
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$213,000
46%
Improvement Value:$249,600
54%
Total Assessment$462,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,486+1.0%
2024$11,375+5.9%
2023$10,742-0.1%
2022$10,755+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985