Skip to content

67 Mark DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$138,000
Last Sale Date
Jun 30, 1993

Property Information

Block172
Lot116
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class18
Description3SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,816
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
43%
Improvement Value:$283,600
57%
Total Assessment$498,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,373+1.0%
2024$12,253+5.9%
2023$11,571-0.1%
2022$11,585+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$138,000

From:

To:

DeedBook 16076, Page 349Recorded5/8/2015