Skip to content

43 Mark DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2019

Last Sale Price
$132,000
Last Sale Date
Jul 30, 2002

Property Information

Block172
Lot122
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,784
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
39%
Improvement Value:$336,200
61%
Total Assessment$550,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,679+1.0%
2024$13,547+5.9%
2023$12,792-0.1%
2022$12,808+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

Sale
$132,000

From:

To:

DeedBook 10967, Page 1196Recorded7/16/2015