Skip to content

75 Jeri Ann DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Jul 24, 2013

Property Information

Block173
Lot155
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class18
Description3SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage862
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
37%
Improvement Value:$361,600
63%
Total Assessment$576,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,060+1.0%
2024$13,921+6.1%
2023$13,115-0.1%
2022$13,133+1.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$220,000

From:

To:

Sq Ft862DeedBook 15601, Page 469Recorded8/1/2013