Skip to content

67 Jeri Ann DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1957

Last Sale Date
Dec 17, 2020

Property Information

Block173
Lot157
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage924
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
70%
Improvement Value:$91,500
30%
Total Assessment$306,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,603+1.0%
2024$7,529+5.9%
2023$7,110-0.1%
2022$7,119+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957