Skip to content

71 Jeri Ann DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 18, 2022

Property Information

Block173
Lot156
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class15
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,884
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
61%
Improvement Value:$137,300
39%
Total Assessment$352,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,740+1.0%
2024$8,656+5.9%
2023$8,173-0.1%
2022$8,184+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 11400, Page 1579

Property Sale

Sale
$97,500
DeedBook 4394, Page 634

Property Built

Built

Year Built: 1956