Skip to content

48 Judy DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2024

Property Information

Block179
Lot99
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page141

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,542
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$207,200
49%
Improvement Value:$217,200
51%
Total Assessment$424,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,538+1.0%
2024$10,436+5.9%
2023$9,855-0.1%
2022$9,867+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$519,000

From:

To:

Sq Ft1,542DeedBook 16148, Page 129Recorded7/29/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft924DeedBook 15911, Page 1484Recorded10/7/2014

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4774, Page 871