Skip to content

264 Morris BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 11, 2025

Property Information

Block159
Lot565
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,435
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$214,700
53%
Improvement Value:$193,500
47%
Total Assessment$408,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,136+1.0%
2024$10,038+5.9%
2023$9,478-0.1%
2022$9,491+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016