Skip to content

65 Parker StreetManahawkin, NJ 08050

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 9, 2005

Property Information

Block229
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class16
Description1SF3G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,500
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,500
37%
Improvement Value:$123,300
63%
Total Assessment$194,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,837+1.0%
2024$4,790+5.9%
2023$4,523-0.1%
2022$4,529+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955