Skip to content

184 South Lakeshore DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1945

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Dec 22, 1993

Property Information

Block73
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class16
Description1.5SF/BIG
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,249
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,300
54%
Improvement Value:$115,100
46%
Total Assessment$252,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,267+1.0%
2024$6,207+5.9%
2023$5,861-0.1%
2022$5,868+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5121, Page 817

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 4655, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 1945