Skip to content

348 Oak AvenueWest Creek, NJ 08092

Built 1999

Last Sale Price
$257,000
Last Sale Date
Apr 1, 1999

Property Information

Block88
Lot124
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page88

Building Details

Building Class17
Description2SF3G
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage3,207
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,300
22%
Improvement Value:$343,400
78%
Total Assessment$437,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,868+1.0%
2024$10,763+5.9%
2023$10,163-0.1%
2022$10,177+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$257,000
DeedBook 5681, Page 711

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$68,704
DeedBook 5606, Page 892