Skip to content

57 L.E.Harbor Blvd.Tuckerton, NJ 08087

Built 2017

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 15, 2016

Property Information

Block116
Lot48
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description2SF-P-AG 2728
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,728
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
22%
Improvement Value:$386,700
78%
Total Assessment$494,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,329+9.8%
2024$13,963+8.7%
2023$12,840-1.0%
2022$12,964+0.2%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$132,000
DeedBook 10383, Page 1230