Skip to content

466 South Green StreetTuckerton, NJ 08087

Commercial

Last Sale Price
$77,500
Last Sale Date
Dec 22, 1993

Property Information

Block33
Lot66
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class10
DescriptionBOAT YARD 1440
Dwellings1
ZoningB4
Sq Footage---
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,900
44%
Improvement Value:$134,700
56%
Total Assessment$240,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,454+9.8%
2024$6,790+8.7%
2023$6,244-1.0%
2022$6,304+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$77,500
DeedBook 5138, Page 872