Skip to content

4 Anglers RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2016

Last Sale Price
$113,000
Last Sale Date
Aug 11, 2011

Property Information

Block39
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,710
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,700
24%
Improvement Value:$281,600
76%
Total Assessment$368,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,410+9.8%
2024$10,393+8.7%
2023$9,557-1.0%
2022$9,649+0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook 14953, Page 868