Skip to content

114 East Main StreetTuckerton, NJ 08087

Built 2008
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 26, 2026

Property Information

Block72
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
Description1 1/2SCB 4280
Dwellings3
ZoningB1
Sq Footage4,280
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,000
14%
Improvement Value:$405,100
86%
Total Assessment$473,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,657+9.8%
2024$13,351+8.7%
2023$12,277-1.0%
2022$12,395+0.2%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

SaleMulti
$350,000
DeedBook 13105, Page 158