Skip to content

354 Bay Ave.Tuckerton, NJ 08087

Vacant Land

Last Sale Price
$51,000
Last Sale Date
Sep 24, 2020

Property Information

Block75
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,351+9.8%
2024$1,230+8.7%
2023$1,131-1.0%
2022$1,142+0.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$51,000
DeedBook 18154, Page 1441Recorded11/17/2020

Property Sale

Sale
$38,000

From:

To:

DeedBook 17059, Page 8Recorded3/20/2018

Property Sale

Sale
$53,500

From:

To:

DeedBook 15691, Page 1840Recorded11/21/2013