Skip to content

45 Stanley StLittle Falls, NJ 07424

Built 1956

Last Sale Date
Dec 30, 2013

Property Information

Block115
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF4CDG
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage2,276
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,800
45%
Improvement Value:$208,300
55%
Total Assessment$382,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,732+1.5%
2024$12,541+2.2%
2023$12,273+0.9%
2022$12,162+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$249,950
DeedBook 1710, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1956