Skip to content

7 Brook CtLittle Falls, NJ 07424

Built 1965

Last Sale Date
Jan 25, 2001

Property Information

Block156
Lot35
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,302
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$232,800
61%
Improvement Value:$148,800
39%
Total Assessment$381,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,715+1.5%
2024$12,524+2.2%
2023$12,257+0.9%
2022$12,146+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965