Skip to content

30 Cheryl CtLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Date
Mar 20, 2018

Property Information

Block229
Lot33
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,376
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,800
59%
Improvement Value:$130,900
41%
Total Assessment$321,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,719+1.5%
2024$10,558+2.2%
2023$10,333+0.9%
2022$10,240+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$189,000
DeedBook M138, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1960