Skip to content

17 Weaver StLittle Falls, NJ 07424

Built 1909

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 15, 2021

Property Information

Block34
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF1CDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,606
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$138,700
42%
Improvement Value:$192,100
58%
Total Assessment$330,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,022+1.5%
2024$10,857+20.8%
2023$8,984+0.9%
2022$8,903+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000

From:

To:

Sq Ft1,606DeedBook 2473, Page 64Recorded5/29/2014

Property Built

Built

Year Built: 1909