Skip to content

58 Donato DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1951

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Jan 21, 1994

Property Information

Block42
Lot24
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class17
Description1.5SWF1G-1874SF
Dwellings1
ZoningR1B
Sq Footage1,458
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$178,900
62%
Improvement Value:$109,500
38%
Total Assessment$288,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,609+1.5%
2024$9,465+2.2%
2023$9,263+0.9%
2022$9,180+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,458DeedBook 136, Page 414

Property Built

Built

Year Built: 1951