Skip to content

99 Donato DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$491,000
Last Sale Date
Jun 25, 2019

Property Information

Block43
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1CAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,810
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$178,900
53%
Improvement Value:$158,600
47%
Total Assessment$337,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,246+1.5%
2024$11,077+2.2%
2023$10,841+0.9%
2022$10,743+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$491,000

To:

Sq Ft1,810DeedBook 3617, Page 19

Property Sale

Sale
$295,000

From:

To:

Sq Ft1,460DeedBook 2421, Page 41Recorded1/16/2014

Property Built

Built

Year Built: 1950