Skip to content

8 Paul PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1951

Last Sale Date
Jul 12, 2017

Property Information

Block44
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1CAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,484
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,200
66%
Improvement Value:$99,700
34%
Total Assessment$293,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,793+1.5%
2024$9,646+2.2%
2023$9,440+0.9%
2022$9,355+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1951