Skip to content

49 Donato DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1951

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
May 31, 2018

Property Information

Block44
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF1CAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,006
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,800
45%
Improvement Value:$232,600
55%
Total Assessment$423,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,108+1.5%
2024$13,896+17.7%
2023$11,804+0.9%
2022$11,698+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$395,000

To:

Sq Ft2,006DeedBook 3324, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1951