Skip to content

31 Zeliff AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1929

Last Sale Price
$253,000
Last Sale Date
Jun 10, 2004

Property Information

Block67
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 1/2FL 1250SF
Dwellings1
ZoningRIC
Sq Footage1,248
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,000
32%
Improvement Value:$113,500
68%
Total Assessment$167,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,581+1.5%
2024$5,497+2.2%
2023$5,380+0.9%
2022$5,332+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$253,000

To:

Sq Ft1,248DeedBook 798, Page 246

Property Sale

SaleMulti
$147,290
DeedBook 385, Page 173

Property Built

Built

Year Built: 1929