Skip to content

15 Zeliff AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1929

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jul 18, 2020

Property Information

Block67
Lot28
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1CDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,327
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
33%
Improvement Value:$106,900
67%
Total Assessment$158,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,295+1.5%
2024$5,215+2.2%
2023$5,104+0.9%
2022$5,058+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

Sq Ft1,327DeedBook 3868, Page 87

Property Built

Built

Year Built: 1929