Skip to content

17 Yolanda DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1966

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 10, 2021

Property Information

Block95
Lot43
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,816
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$163,500
54%
Improvement Value:$137,400
46%
Total Assessment$300,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,026+1.5%
2024$9,876+2.2%
2023$9,665+0.9%
2022$9,578+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966