Skip to content

11 Yolanda DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$535,000
Last Sale Date
Oct 24, 2022

Property Information

Block95
Lot46
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2F2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,592
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$154,000
53%
Improvement Value:$136,900
47%
Total Assessment$290,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,693+1.5%
2024$9,547+2.2%
2023$9,344+0.9%
2022$9,259+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$535,000

To:

Sq Ft1,592DeedBook 4426, Page 256

Property Built

Built

Year Built: 1960